XXXIII LAT NA RYNKU POLSKIM

LIDER W DZIEDZINIE BEZPIECZEŃSTWA

AB CONNECT SP. Z.O.O.

Copyrights 2023 Bargieł Cezary

AB CONNECT

PODSTAWOWE ELEMENTY SYSTEMU TELEWIZJI DOZOROWEJ

Kamera kopułkowa Avigilon 3.OC-H4A-25G-DO1-IR-B

Kamera kompaktowa Avigilon 3.OC-H4A-25G- B1

Kamera bullet Avigilon 3.OC-H4A-25G-Bo2 IR-B

Kamera bullet Avigilon 2.OC-H4A-25G-BO2-IR-B

Avigilon 3.OC-H4A-25G-DO1-IR-B

Kamera PTZ Avigilon 2.OC-H4IR PTZ-DP30-WP

Kamera PTZ Avigilon 1.OC-H4A-25G-DO1-IR-B

Kamera PTZ Avigilon 1.OC-H4PTZ-DC 45

Kamera Fishey Avigilon 12.0--H4F-DO1-IR

Kamera H4 Avigilon 32C -H4A-4MH 360

Kamera kopułkowa Avigilon 1.3.OC-H4SL - DO1-IR

Kamera kopułkowa Avigilon 3.OC-H4SL -D01-IR

Kamera kopułkowa Avigilon 5.OC-H5M-DO1-IR

Kamera kopułkowa Avigilon 5.OC-H5SL-D1

Kamera bullet Avigilon 5.OC-H5SL-BO2-IR

Kamera kopułkowa Avigilon 4.OC-H5A-DC2

Kamera kopułkowa Avigilon 5.OC-H5M-DO1-IR

Kamera kopułkowa Avigilon 5.OC-H5SL-D1

Kamera kopułkowa Avigilon 5.OC-H5M-DO1-IR

Kamera kopułkowa Avigilon 5.OC-H5SL-D1

Kamera kopułkowa Avigilon 5.OC-H5M-DO1-IR

Kamera kopułkowa Avigilon 5.OC-H5SL-D1

Kamera kopułkowa Avigilon 5.OC-H5M-DO1-IR

Kamera kopułkowa Avigilon 5.OC-H5SL-D1

Analityka obrazu video

W obliczu rosnących wymagań, szczególnie w kwestii bezpieczeństwa  zostały wprowadzone odpowiednie inteligentne narzędzia analityczne wykorzystujące punkty wizyjne. Służą one do wykrywania twarzy, przedmiotów, ludzi i zarejestrowanych pojazdów. Tworzą mapy cieplne, zbierają i podsumowują dane o przepustowości, częstotliwości i trybie użytkowania obiektów. Są nieodłącznym elementem dobrze działającej ochrony ludzi i mienia. Działają w skali nierealnej do osiągnięcia w zwykłym trybie obserwacji.

Algorytmy zbierają i analizują przesłane informacje, przetwarzają je i reagują zgodnie z potrzebami. Dodatkowo zapisują nowe zdarzenia i scenariusze, na których uczą się konkretnych zachowań i z czasem popełniają coraz mniej błędów. Oprogramowania są kompatybilne z większością dostępnych na rynku kamer IP i w dużej mierze nie wymagają nowych inwestycji sprzętowych. Są proste w instalacji i przyjemne w obsłudze, a wszystkie obrazy z wielu punktów wizyjnych mogą być zarządzane z poziomu jednego systemu. Sztuczna inteligencja pozwala na analizę obrazu z wielu kamer w czasie rzeczywistym, wyklucza ludzkie błędy i przede wszystkim oszczędza czas, bezcenny w działaniu ochrony i policji.

FUNKCJE ANALITYKI OBRAZU

Liczenie osób i pojazdów.

Tę funkcję stosuje się na wyznaczonym obszarze np. w dużych sklepach czy w centrach miast. Dzięki niej ustala się częstotliwość ruchu pieszego lub samochodowego, analizuje obłożenie w konkretnych dniach i godzinach szczytu oraz określa limity przepustowości. To najchętniej stosowana analityka do optymalizacji procesów biznesowych. W jej ramach otrzymamy też szczegółowe mapy cieplne pokazujące najczęściej odwiedzane miejsca. Oprócz sfery biznesowej funkcja ta stosowana jest również w ochronie miejsc i obiektów. Wychwytuje anomalia w ludzkich zachowaniach i pozwala na szybką reakcję obsługi.

Analiza złego parkowania.

Analitykę tę używa się do zdalnego, całodobowego monitoringu parkingów i ulic miejskich. System powiadamia natychmiast o wszystkich wykroczeniach poprzez aplikację lub SMS. Pozwala to na szybką reakcję służb lub ochrony, kiedy zaparkowane samochody np. blokują wyjazd z garażu, stoją zbyt blisko skrzyżowania lub na kopertach.

Systemy obwodowe.

Analityka systemów obwodowych ściśle dotyczy ochrony obiektów, gdzie niezbędna jest kontrola dostępu. System rozróżnia anomalia w zachowaniach takie jak „wtargnięcie”, „przekraczanie strefy” czy „podejrzane zachowanie”.. Rozwiązanie to przydaje się szczególnie do podglądu materiału nagrywanego w nocy z kamer termowizyjnych.

Detekcja i rozpoznawanie twarzy.

Dzięki detekcji twarzy system jest w stanie rozpoznać rysy twarzy. Z pomocą zapisów linii binarnych kamery szukają konkretnej osoby. Funkcja ta jest niezbędna w dochodzeniach kryminalnych, ponieważ skraca czas poszukiwania sprawcy. System może tworzyć też białe i czarne listy odwiedzających oraz kontrolować osoby wchodzące do np. ze strzeżonego budynku. Czytanie twarzy wykorzystuje się też z powodzeniem w galeriach handlowych, gdzie służy segmentacji klientów lub mierzeniu czasu powrotu tych samych osób do sklepu.

Detekcja dymu i ognia.

Analityka natychmiast wykrywa zagrożenie i automatycznie powiadamia odpowiednie służby. Jej zaletą jest maksymalna eliminacja fałszywych alarmów i szybka reakcja połączona z alarmowymi dźwiękowymi.

Detekcja broni.

Ta analityka działa z systemem monitorowania o dowolnej wielkości oraz na lokalnych systemach bezpieczeństwa. Jej głównym zadaniem jest wykrycie konkretnej broni np. noża czy pistoletu, bez względu na kąt widzenia kamery. Oprogramowanie bazuje początkowo na wgranych scenariuszach, lecz z czasem przetwarza i wdraża nowe wzorce zachowań.

Analityka obiektów.

Technologia ta oparta jest na uczeniu maszynowym, ale też na tzw. deep learningu. Rozpoznawanie przedmiotów pomaga szczególnie branży security. Kamery wychwytują na lotniskach czy dworcach pozostawione samotnie obiekty, takie jak walizki i kartony. Tę analitykę można z powodzeniem podłączyć do istniejącego monitoringu, usprawniając w ten sposób pracę ochrony.

Analityki behawioralne.

Analityki behawioralne wykrywają wszelkiego rodzaju nietypowe zachowania. Błyskawicznie identyfikują zagrożeniai pozwalają na reakcję, zanim dojdzie do eskalacji agresji. Algorytm analizuje działanie i rozsyła zawiadomienia do odpowiednich służb. Ta sama analityka pomaga też wykrywać kradzieże sklepowe.

Analityki bezpieczeństwa.

Analityki bezpieczeństwa stały się normą w okresie pandemii. Dzięki sztucznej inteligencji i zastosowaniu kamer termowizyjnych pozwalają na skanowanie termiczne i wykrywają osoby z podwyższoną temperaturą ciała. Wychwytują również ludzi bez maseczek. Poprzez liczenie odległości, sprawdzają też zachowanie dystansu społecznego w kolejkach.

LPR rozpoznanie tablic rejestracyjnych.

Wiele analityk stosowanych jest też w transporcie drogowym, zarówno do podwyższenia poziomu bezpieczeństwa, jak i badania natężenia ruchu. Stosuje się je zarówno w oprogramowaniu, jak i w konkretnych modelach kamer. System LPR pozwala na odczytywanie i zapisywanie numerów rejestracyjnych przejeżdżających lub parkujących aut. Ułatwia obsługę bezgotówkową parkingów i służy do pomiaru prędkości na autostradach. Z pomocą LPR policja poszukuje skradzionych samochodów. Z systemu korzystają też punkty ważenia samochodów ciężarowych.

PRZEJDŹ DO INNYCH DZIAŁÓW

System sygnalizacji pożaru i oddymiania.

System sygnalizacji włamania i napadu.

Instalacje teletechniczne i IT.

Automatyka budynkowa.

AB Connect sp. z o.o.41-200 Sosnowiec
ul. Stefana Żeromskiego 5

Prezes Zarządu Pani mgr.Agnieszka Bargieł

e-mail: agnieszka.bargiel@abconnect.pl

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Nazwa

Google maps :